Půjčované stroje a zařízení

NOVĚ V PŮJČOVNĚ:

PROFI kombinované kladivo Milwaukee

Připravujeme KONTEJNEROVOU AUTODOPRAVU sypkých i kusových zásilek a strojů do 3,5 t nákladním automobilem s hydraulickou rukou.

V naší minipůjčovně je možné zapůjčit následující stroje a zařízení:

STROJE

 • traktor
 • traktor – bagr
 • traktor s nakladačem
 • traktor s mulčovačem
 • vibrační deska
 • vibrační pěch

NÁSTROJE a NÁŘADÍ

 • PROFI kombinované kladivo Milwaukee
 • samonivelační laser
 • optický nivelační přístroj (+ příslušenství – stavební hliníkový stativ,
  – nivelační teleskopická hliníková lať 5m)
 • úhlová bruska (flexa) s diamantovým kotoučem –  Ø 230 mm
 • maltovací vozík
 • stavební kozy

Multifunkční traktor

Jednoduchý traktor s připojitelným předním náhonem a redukční převodovkou. Má mnohostranné využití s možností připojit různá zařízení.

Minibagr s bočním posunem německý bagr firmy JANSEN je určený pro drobné výkopové a srovnávací práce, nehodí se ale pro tvrdý a kamenitý povrch. Šířka výkopu 30 cm, hloubka kopání 175 cm. Díky bočnímu posunu lze použít i v omezených prostorech (např. kopat výkop těsně u domu – cca 20 cm od domu). Pro srovnávání terénu je k zapůjčení i lžíce se šířkou 90 cm.

 

Traktor s nakladačemobrovský pomocník pro nakládání či přemisťování sypkých hmot jako je štěrk, písek a hlína. V malém okamžiku je schopen nabrat asi 500 kg materiálu (přibližně 5 stavebních koleček), naložit na korbu vleku až do výšky 2 metrů nebo přemístit na jiné místo. Bez problému lze nabrat i hrubý štěrk, který člověk nabírá ručně lopatou jen velice obtížně.

 

Travní mulčovač – zařízení určené k sekání a drcení travního porostu. Není problém posekat až 50 cm vysokou trávu. Tráva zůstává rozsekána na malé kousky za traktorem.

 

Samotný traktor – veškerá zařízení je možné od traktoru odpojit a využít traktor pro nejrůznější zemědělské či lesnické práce. Bohužel kromě mulčovače žádné jiné zemědělské stroje nenabízíme, orientujeme se spíše na využití v oblasti drobného stavebnictví. K samotnému traktoru je však možno připojit i vlek za osobní automobil za pomocí spojovacího zařízení – koule ISO 50.

Vibrační deska – Kompaktní výkonná vibrační deska s reverzním chodem (vpřed a vzad) jakož i s vynikajícími hutnícími vlastnostmi. Multifunkční zařízení vhodné pro střední až obtížné hutnící práce obzvláště na zahradách, při krajinných a stavebních úpravách terénu. Vibrační deska je značně hbitá a hlavně snadno ovladatelná nejen vpřed ale i vzad. Tímto strojem lze snadno provádět i hutnění na malém, resp. úzkém prostoru.

Parametry: benzínový motor 270 cm³ / 4,8 kW, hmotnost 200 kg, šířka 500 mm, délka 650 mm, účinná hloubka hutnění 60 cm

Vibrační pěch – benzínový pěch je určen k hutnění v těžko dostupných místech a výkopech v omezených prostorech.

Parametry: motor 4,8 kW, hmotnost 90 kg, pracovní šířka 28,5 cm, síla hutnění 10 kN, počet úderů za min. 700

PROFI kombinované kladivo Milwaukee – 5 KG vrtací a sekací kladivo s upínáním SDS-MAX  a bohatým příslušenstvím, např. prodloužení 70 cm, špičatý a plochý sekáč ve 2 různých šířkách 2,5 a 5 cm,

Parametry: výkonný motor 1300 Watt,  AVS (Anti-Vibrační-Systém, Softgrip na obou madlech, „měkký příklep” snižuje energii úderu pro vrtání / sekání citlivých materiálů, vypnutí rotace, nastavení úhlu břitu sekáče, Variolock (12 poloh) pro ideální nastavení úhlu břitu sekáče, 6 m kabel

Příslušenství:

 • SDS-MAX špičatý sekáč
 • SDS-MAX plochý sekáč 2,5 cm
 • SDS-MAX plochý sekáč 5 cm
 • Prodloužení – 70 cm, systém Drill-Connect

Samonivelační laser liniový/křížový laser s malým stativem. Vhodný pro vymezování příček na podlahách, stropech a stěnách, přenášení výškových bodů, nivelace elektrických zásuvek a vyrovnávání dveří či oken. Určen do interiéru i exteriéru. I přesto, že jsme jej využili pouze v exteriéru při stavbě domu, doporučujeme k využití spíše v interiéru. V exteriéru je hlavně za slunného počasí obtížné hledání laserového paprsku. Přístroj je vybaven kontrolou samonivelace.

Parametry: pracovní dosah 10 m, přesnost +/- 3 mm na 15 m 

 

Úhlová bruska (flexa) s diamantovým kotoučem –  Ø 230 mm – velká flexa  s 230 mm kotoučem pro řezání cihel, betonu a kamene. Samozřejmě lze využít při změně řezacího kotouče i pro dělení kovů, avšak tento kotouč nepůjčujeme.

Maltovací vozík –  určený k nanášení celoplošné tenkovrstvé malty na broušené cihly. Nastavitelný pro šířku cihel 24 – 44 cm.