Půjčované stroje a zařízení

V naší minipůjčovně je možné zapůjčit následující stroje a zařízení:

STROJE

 • traktor
 • traktor – bagr
 • traktor s nakladačem
 • traktor s mulčovačem
 • vibrační deska (včetně gumové podložky na dlažbu)
 • vibrační pěch
 • sklopný nebrzděný vozík do 750 kg

NÁSTROJE a NÁŘADÍ

 • samonivelační laser
 • invertorová svářečka
 • vrtací kladivo
 • úhlová bruska (flexa) s diamantovým kotoučem –  Ø 230 mm
 • štípací kleště 600 mm
 • maltovací vozík
 • řetězový kladkostroj – nosnost 1 tuna
 • řezačka na obkladačky
 • vykružovadlo na dlažbu

PŘIPRAVUJEME

 • pronájem stavebního lešení

Multifunkční traktor

Jednoduchý traktor s připojitelným předním náhonem a redukční převodovkou. Má mnohostranné využití s možností připojit různá zařízení.

Minibagr s bočním posunem německý bagr firmy JANSEN je určený pro drobné výkopové a srovnávací práce, nehodí se ale pro tvrdý a kamenitý povrch. Šířka výkopu 30 cm, hloubka kopání 175 cm. Díky bočnímu posunu lze použít i v omezených prostorech (např. kopat výkop těsně u domu – cca 20 cm od domu). Pro srovnávání terénu je k zapůjčení i lžíce se šířkou 90 cm.

 

Traktor s nakladačemobrovský pomocník pro nakládání či přemisťování sypkých hmot jako je štěrk, písek a hlína. V malém okamžiku je schopen nabrat asi 500 kg materiálu (přibližně 5 stavebních koleček), naložit na korbu vleku až do výšky 2 metrů nebo přemístit na jiné místo. Bez problému lze nabrat i hrubý štěrk, který člověk nabírá ručně lopatou jen velice obtížně.

 

Travní mulčovač – zařízení určené k sekání a drcení travního porostu. Není problém posekat až 50 cm vysokou trávu. Tráva zůstává rozsekána na malé kousky za traktorem.

 

Samotný traktor – veškerá zařízení je možné od traktoru odpojit a využít traktor pro nejrůznější zemědělské či lesnické práce. Bohužel kromě mulčovače žádné jiné zemědělské stroje nenabízíme, orientujeme se spíše na využití v oblasti drobného stavebnictví. K samotnému traktoru je však možno připojit i vlek za osobní automobil za pomocí spojovacího zařízení – koule ISO 50.

 

Vibrační deska – dieselová reverzní (obousměrná) vibrační deska Zipper s posuvem vpřed i vzad. Vhodná pro hutnění větších ploch.

Parametry: hmotnost 177 kg, pracovní šířka 50 cm, hloubka hutnění 50 cm, síla hutnění 30,5 kN, 

 

Vibrační pěch – benzínový pěch je určen k hutnění v těžko dostupných místech a výkopech v omezených prostorech.

Parametry: motor 4,8 kW, hmotnost 90 kg, pracovní šířka 28,5 cm, síla hutnění 10 kN, počet úderů za min. 700

 

Sklopný nebrzděný vozík do 750 kg – ložná plocha vozíku o rozměrech 1,25 x 2,5 m je vybavena úchytnými oky v rozích korby k dobrému uchycení nákladu. Otevíratelné zadní i přední čelo umožňuje přepravu dlouhých nákladů. Není problém přepravit materiál o délce 4 metrů. Při první stavbě domu jsme přepravovali  i 5 metrové stropní trámy.  Vozík jsme nechali vybavit nápravou do 1,3 tuny a k tomu odpovídajícími nákladními pneumatikami typu C. Snadné manuální sklopení umožňuje bezproblémové naložení např. zahradního traktůrku či námi nabízených stavebních strojů.

 

Samonivelační laser liniový/křížový laser s malým stativem. Vhodný pro vymezování příček na podlahách, stropech a stěnách, přenášení výškových bodů, nivelace elektrických zásuvek a vyrovnávání dveří či oken. Určen do interiéru i exteriéru. I přesto, že jsme jej využili pouze v exteriéru při stavbě domu, doporučujeme k využití spíše v interiéru. V exteriéru je hlavně za slunného počasí obtížné hledání laserového paprsku. Přístroj je vybaven kontrolou samonivelace.

Parametry: pracovní dosah 10 m, přesnost +/- 3 mm na 15 m 

 

Invertorová svářečka kompaktní invertorová  elektrodová svářečka se svařovacím proudem 20- 160A. Vyniká malými rozměry, nízkou hmotností (5,8 kg). Vyznačuje se také perfektní charakteristikou a stabilitou oblouku při dobrém svařovacím výkonu. Zapůjčení včetně elektrod 2,5 mm a svařovacího příslušenství.

 

Vrtací kladivo – kombinované kladivo pro vrtání, sekací či začišťovací práce. Funkce: vrtání, vrtání s příklepem, samotný příklep. Síla příklepu 5 J, příkon 1500W, údery naprázdno: 0–3 900 min-1,  otáčky naprázdno: 0–750 min-1, hmotnost cca 5,2 kg.

K dispozici s příslušenstvím: vrtáky do betonu o průměru 8, 10 a 12 mm, sekáček, míchadlo na barvy a lepidla. Typ uchycení SDS + klasické sklíčidlo.

 

Úhlová bruska (flexa) s diamantovým kotoučem –  Ø 230 mm – velká flexa  s 230 mm kotoučem pro řezání cihel, betonu a kamene. Samozřejmě lze využít při změně řezacího kotouče i pro dělení kovů, avšak tento kotouč nepůjčujeme.

Štípací kleště 600 mm – kleště určené k dělení kulatiny do Ø 10 mm. Při štípání žebříkové oceli, tzv. roxoru, je průměr kulatiny max. 8 mm, ideální však 6 mm.

 

Maltovací vozík –  určený k nanášení celoplošné tenkovrstvé malty na broušené cihly. Nastavitelný pro šířku cihel 24 – 44 cm.

 

Řetězový kladkostroj – nosnost 1 tuna – nářadí určené k ručnímu zvedání břemen o hmotnosti do 1 tuny.

 

 

Řezačka na obkladačky určeno k dělení obkladaček a dlažby do tloušťky materiálu 9 mm, max. rozměry 210×210 mm. Z vlastní zkušenosti doporučuji na dělení obkladů do asi 6 mm.

 

Vykružovadlo na dlažbu a obklady jednoduchý nástroj k tvorbě kulatých prostupů do dlažby a obkladů např. pro vodovodní baterie. Upevňuje se do sklíčidla vrtačky.